Etykieta 1
Zawartość 1
Etykieta 2
Zawartość 2

Zawartość

Zawartość

Programy, w którzy uczestniczy Szkoła Podstawowa w Szklarach Górnych:

 

 

 

 

dziennik elektroniczny

trwa inicjalizacja, prosze czekac...
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

 

Gmina Lubin



ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Wszystkich uczniów i rodziców zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 w dniu 1 września 2016r.

godz. 800 - msza święta;
godz. 900- uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej oraz dzieci z Oddziałów Przedszkolnych i Punktu Przedszkolnego w sali gimnastycznej.



List Ministra Edukacji Narodowej

pobierz list w wersji DOC (MS Word)

pobierz list w wersji PDF


Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017:

1. wykaz w formacie PDF

2. wykaz w formacie DOC (MS Word)


Uroczyste zakończenie roku szkolnego
dla uczniów klas I-VI odbędzie się w dniu 24 czerwca 2016 r.
o godz. 8.00 – Msza św. w kościele p.w.  św. Piotra i Pawła w Szklarach Górnych
o godz. 9.00 – uroczystość na sali gimnastycznej.


Opis: H:\PFiles\MSOffice\Clipart\standard\stddir1\BD00025_.WMFOpis: G:\PFiles\MSOffice\Clipart\standard\stddir1\BD00023_.WMF

SPRAWOZDANIE Z GMINNEGO KONKURSU ANTYUZALEŻNIENIOWEGODorastamy bez nałogów

Dnia 15 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej im. J. Brzechwy w Szklarach Górnych odbył się Gminny Konkurs Antyuzależnieniowy „Dorastamy bez nałogów”.Zgodnie z wcześniej ogłoszonym programem w konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny uczniów ze szkół Gminy Lubin. Konkurs w kategorii wiedza składał się z części pisemnej (quiz, krzyżówka, łamigłówka) i ustnej w formie pytań otwartych.
W konkursie wiedzy wzięło udział 15 uczniów z klas IV – VI, a w konkursie na plakat uczestniczyło 11 osób. W przygotowanie uczniów do konkursu byli zaangażowani nauczyciele z poszczególnych szkół, którzy towarzyszyli uczniom podczas konkursu. Było to pięciu nauczycieli i jeden rodzic. Komisję konkursową tworzyły panie pielęgniarki Urszula Kosacz i Krystyna Baran oraz pracownik Urzędu Gminy w Lubinie pani Anna Skorupa.  
Rozpoczynając konkurs wszystkich zebranych bardzo serdecznie powitała dyrektor szkoły, pani Elżbieta Piasny. Przed zmaganiami konkursowymi uczestnicy i ich opiekunowie mogli obejrzeć występ taneczny grupy uczennic ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych. Grupę taneczną przygotowały nauczycielki: Danuta Kasperska i Barbara Kwapisz.
Uczniowie z zaangażowaniem rozwiązywali zadania konkursowe. Różnice punktowe były tak znikome, że o drugie miejsce trzeba było rozegrać dogrywkę. Drużyny były świetnie przygotowane i dysponowały szeroką wiedzą odnośnie zagrożeń wynikających z uzależnień.
W trakcie konkursu jury razem z nauczycielkami ze szkół gminnych wybrało trzy najciekawsze plakaty o tematyce antyuzależnieniowej, a uczniowie uczestniczący w konkursie dokonali głosowania wybierając plakat, którego autor otrzymał nagrodę publiczności. Wiele plakatów w bardzo pomysłowy sposób prezentowało tematykę konkursu.

Środki finansowe na organizację konkursu oraz nagrody dla wszystkich uczestników przekazała Gmina Lubin.  
Nagrody zakupione przez organizatorki konkursu stanowiły bardzo ciekawe wydania albumowe książek.
Konkurs przebiegł bardzo sprawnie, zgodnie z opracowanym programem. Odpowiedzialnymi za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu były Panie: Anna Bojakowska i Barbara Kwapisz.

Wyniki konkursu:

  1. Wiedza

I miejsce: Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Raszówce
II miejsce: Szkoła Podstawowa im. J. Brzechwy w Szklarach Górnych    
III miejsce: Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicz w Siedlcach

Wyróżnienie: Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim
Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Niemstowie

  1. plakat

I miejsce: Jakub Jamroży kl. V
II miejsce: Maria Mazur kl. IV
III miejsce: Aleksandra Andziak kl. VI
Nagroda publiczności: Jakub Jamroży kl. V

Relację przygotowała: Anna Bojakowska


Opis: Opis: Znalezione obrazy dla zapytania szachy ciekawe obrazkiOpis: Opis: Znalezione obrazy dla zapytania szachy ciekawe obrazki

 

Bawimy się grając w szachy

W Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych w ramach podsumowania rocznej realizacji programu ogólnopolskiego ”Edukacja przez Szachy w Szkole” w dniu 17 czerwca 2016 roku zorganizowano imprezę dla wszystkich uczniów biorących udział w programie.
Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej zgromadzeni na sali gimnastycznej wzięli udział w różnego rodzaju zabawach związanych z szachami. Gośćmi na tej imprezie byli przedstawiciele Rady Gminy Lubin: P. Zofia Marcinkiewicz i P. Jan Olejnik oraz  P. Barbara Tórz – Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Zdrowia Urzędu Gminy w Lubinie.
Uczniowie klas pierwszych bawili się kolorując obrazki przedstawiające figury szachowe, układając rozsypanki sylabowe oraz ustawiając figury na szachownicy. Najwięcej radości dostarczyła uczestnikom konkurencja ruchowa „Idą piony”. Zabawę dla tych dzieci prowadziła pani Danuta Więczkowska.
Uczniowie klas drugich i trzeciej uczestniczyli w turnieju wiedzy „Szachowisko”. Zostali losowo podzieleni na sześć drużyn, którym nadano nazwy bierek szachowych. Każda z drużyn wspólnie rozwiązywała łamigłówkę, quiz, krzyżówkę, zadanie matematyczne dotyczące wartości bierek szachowych oraz zaznaczała na szachownicy pola o danym adresie. Całość zadań turniejowych rozmieszczona była na stacjach zadaniowych zlokalizowanych na sali gimnastycznej. Każda drużyna wykonała wspólnie sześć zadań w trakcie, których uczestnicy uzgadniali prawidłowość i poprawność ich wykonania. W razie pojawienia się wątpliwości mogli prosić o wskazówki i wsparcie swoje nauczycielki. Zabawa ta dała uczestnikom możliwość powtórzenia wiadomości szachowych zdobytych w trakcie tegorocznych zajęć m.in. sposobu poruszania się figur szachowych, znajomości pojęć szachowych oraz wykonywania obliczeń wartości bierek. Działania drużyn w trakcie tego turnieju koordynowały panie: Anna Bojakowska, Danuta Kasperska i Barbara Kwapisz.
Na zakończenie wspólnej zabawy szachowej przedstawiciele Gminy przekazali uczestnikom  zabawy szachowej słodycze.  

Relację przygotowała: Anna Bojakowska


TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

W dniach 06 – 10 czerwca 2016 roku w naszej szkole realizowano szkolny projekt w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa. Celem podjętych działań było zwiększenie wiedzy uczniów na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa, poznanie sposobów unikania i odpowiedniego reagowania na sytuacje niebezpieczne, a przede wszystkim  przygotowanie uczniów do bezpiecznego zachowywania się w różnych miejscach podczas wakacji.
Podczas tych dni uczniowie przypomnieli sobie zasady udzielania I pomocy, wykonali w klasach prace plastyczne ( plakaty)   przedstawiające bezpieczne zachowania w różnych miejscach : woda, góry, podwórko, obcy nieznajomy, burza itp. , rozmawiali o potrzebie koleżeństwa z wykorzystaniem kampanii „Bądź kumplem, nie dokuczaj”.
Podsumowaniem akcji były przygotowane przez poszczególne klasy I – VI prezentacje scenek ukazujących właściwe zachowania w sytuacjach niebezpiecznych.

D. Kasperska


SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W dniach 10-17 czerwca 2016 roku po raz kolejny odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas IV-VI. Oto laureaci:
I miejsce: Maja Kozieja (klasa 6), Michał Kucharski (klasa 5) - ex aequo
II miejsce: Aleksandra Haase (klasa 6)
III miejsce: Patryk Danielkiewicz (klasa 6)

Serdecznie dziękuję wszystkim za udział i pracę włożoną w przygotowania do Konkursu.
Organizator Konkursu

Adrian Dragan


Spotkanie ze sportowcem!

07.06.2016 r. naszą szkołę odwiedził sportowiec Wojciech Jurak. Uczniowie klas I b i II b w ramach realizacji programu Mały Mistrz wzięli udział w lekcji wychowania fizycznego poprowadzonej przez autorytet sportowy, jakim jest postać piłkarza i trenera. Lekcja rozpoczęła się treningiem piłkarskim, który okazał się niełatwym zadaniem, ale nie dla naszych Małych Mistrzów. Zasłużoną nagrodą i okazją do prezentacji umiejętności piłkarskich był mecz podsumowujący lekcje. Kończąc spotkanie ze sportowcem Wojciechem Jurakiem w sportowej atmosferze uczniowie podziękowali mu za wizytę, trening i cenne wskazówki.
Panie Wojciechu dziękujemy i zapraszamy ponownie!


UCZNIOWIE SP W SZKLARACH GÓRNYCH W WARSZAWIE

W dniach 31 maja- 3 czerwca odbyła się szkolna wycieczka do Warszawy. Wzięli w niej udział uczniowie klas III - VI. Podczas pobytu w stolicy zwiedzili wiele ciekawych miejsc, usłyszeli dużo legend i opowieści.

Pierwszego dnia byliśmy w budynku Sejmu przy ul. Wiejskiej. Nasza przewodniczka w przystępny sposób opowiedziała nam, jak funkcjonuje sejm, które miejsca na sali zajmują ważne osoby oraz posłowie poszczególnych partii. Później mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska obrazom w Muzeum Narodowym. Szczególne wrażenie zrobiło dzieło Jana Matejki: Bitwa pod Grunwaldem.

Największe atrakcje zapewniło Centrum Nauki Kopernik, gdzie dzieci spędziły prawie 4 godziny. Z zapałem testowały interaktywne stanowiska doświadczalne. Dużo radości dostarczył wielki kołowrotek, w którym chętni mogli biegać jak chomik. Oj, nie było łatwo...
W Zamku Królewskim byliśmy dwukrotnie. Raz, aby obejrzeć 3  rewelacyjne  filmy wyświetlane na trzech ścianach. Dotyczyły one powstania zamku, losów wojennych oraz odbudowy. Drugim razem osobiście oglądaliśmy piękne sale i komnaty królewskie.

Wszystkim, nie tylko uczestnikom wycieczki, polecamy  na stronie internetowej Zamku Królewskiego  w zakładce - multimedia -  grę edukacyjną i łamigłówki. Oto link do niej: https://www.zamek-krolewski.pl/edukacja/multimedia. Każdy dzień dostarczał nam wiele radości, ale i powodów do refleksji i zadumy.

Na Cmentarzu Powązkowskim zapaliliśmy znicz na grobie naszego patrona - Jana Brzechwy. Byliśmy także nad grobami powstańców, którzy tak młodo oddali życie za ojczyznę. Poznaliśmy też straszne losy Polaków - więźniów torturowanych podczas II wojny światowej  w siedzibie Gestapo przy alei Szucha. Obecnie  mieści się tam Mauzoleum Walki i Męczeństwa . Wysłuchaliśmy odtwarzanej tam  etiudy Twarze zamęczonych i wieczny płomień . Widzieliśmy cele i pokoje przesłuchań.
Z 30. piętra tarasu Pałacu Kultury i Nauki podziwialiśmy panoramę stolicy. Niektórzy chętnie odpoczęli sobie na leżaczkach, gdyż nogi odmawiały już posłuszeństwa.

Jednak to, co najbardziej poruszyło serca wycieczkowiczów, zadziwiło opiekunów. Były to : wiewiórki, które na dwóch łapkach prosiły o orzeszki, oraz pawie, które dumnie kroczyły w parku w Łazienkach. Uśmiechy zadowolenia wzbudziły również fontanny, zarówno te w parku  pałacu w Wilanowie, jak i te w sercu miasta, podświetlone różnymi kolorami.Aż dziw bierze, że nikt nie zanurkował, bo słoneczko nam bardzo dopisało i grzało czasami nadto gorliwie.

Noclegi  i posiłki zapewniło schronisko PTSM  na ul. Karolkowej.  Pobyt w stolicy umożliwiło Biuro Turystyki Szkolnej "Kleks" oraz rodzice, którzy zafundowali swoim pociechom powyższe atrakcje.  Opiekę nad uczniami sprawowali:  Tomasz Haber (organizator wycieczki), Agata Szymańska, Adrian Dragan oraz Anna Derlukiewicz (mama jednej z uczestniczek, z zawodu nauczycielka).


Relacja: Agata Szymańska


Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przyjętych do punktu przedszkolnego

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych serdecznie zaprasza rodziców dzieci przyjętych do punktu przedszkolnego na rok szkolny 2016/2017 na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w dniu 16 czerwca 2016r. o godz. 17.30 w budynku Punktu Przedszkolnego (Szklary Górne 25).


Ogłoszenie o turnusie

Informacje szczegółowe


MISTRZOSTWA GMINY LUBIN W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

24.05 20016 roku na boisku sportowym i przyległych terenach rekreacyjnych  w Księginicach, została przeprowadzona po raz kolejny Ogólnopolska Akcja promująca aktywny tryb życia i popularyzację biegów jako prostej i skutecznej formy dbałości o zdrowie. Akcja pod nazwą ,,Polska Biega” skupiła ok. 90 uczestników ze szkół podstawowych Zawodnicy pokonali dystans 1000 m. Bieg odbył się przy wspaniałej pogodzie i sportowej atmosferze. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami.
Po biegu, odbył się turniej piłki nożnej chłopców 6-osobowej w turnieju oprócz drużyn ze szkól Gminy Lubin, wzięła udział reprezentacja SP nr  14 w Lubinie. Każda z drużyn otrzymała w nagrodę piłkę nożną.


WARSZTATY TELEWIZYJNE

Uczniowie klas IV-VI mieli możliwość sprawdzić się w roli dziennikarzy i komentatorów podczas warsztatów telewizyjnych.
W piątek 6 maja br. uczniowie starszych klas, pod opieką swoich wychowawców: A. Szymańskiej, T. Habera, A. Dragana,  byli w Legnicy na Interaktywnych Warsztatach Telewizyjnych zorganizowanych przez Teatr Show.  Pod okiem specjalistów, stworzyli telewizyjny serwis informacyjny pod nazwą NTV Telewizja Nastolatków.  Przebieg zajęć był na żywo rejestrowany przez kamery i emitowany na dużym ekranie. W czasie warsztatów ci, którzy otrzymali specjalny bilet szczęścia, wcielili się w rolę dziennikarzy– prowadzili prognozę pogody, komentowali wydarzenia sportowe, przeprowadzali wywiady, wymyślali własne antyreklamy oraz szkolne ploteczki. Wypowiadanie się "na żywo" przed kamerą było stresujące i ekscytujące. Widzowie co chwilę wybuchali salwami śmiechu. Łatwo było, poza zasięgiem kamer, komentować wystąpienia kolegów i koleżanek. Pod koniec warsztatów obejrzeliśmy krótki filmik z przebiegu zajęć. W ciągu kilku tygodni  otrzymamy w e-mailu nagranie całych wiadomości zrealizowanych podczas tych warsztatów.

Organizatorka wyjazdu:  Agata Szymańska


Lekcja otwarta w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych

Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych zrealizowali już wszystkie mobilności w ramach programu Erasmus+ i teraz chcą zdobytą wiedzą podzielić się z innymi. W czwartek 28 kwietnia odbyła się lekcja otwarta dla dyrektorów, nauczycieli oraz władz Gminy Lubin. W pierwszej części przeprowadzone zostały pokazowe zajęcia języka angielskiego, w których uczestniczyli uczniowie klasy 6. Nauczyciel języka angielskiego pan Adrian Dragan zaprezentował metody nauczania z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz nowoczesnej pracowni językowej. Następnie pan Tomasz Haber przeprowadził lekcję matematyki w języku angielskim. W przyszłym roku szkolnym zajęcia komputerowe, techniczne oraz lekcje matematyki będą nauczane w systemie CLIL, a więc z wykorzystaniem języka angielskiego. Pani Anna Kosacz-Gol zaprezentowała pomysły dla nauczycieli języka angielskiego pracujących z uczniami w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Nauczyciele przedstawiali również sposoby motywowania uczniów do nauki. Na zakończenie, pani Elżbieta Piasny, Dyrektor Szkoły, omówiła sposoby zarządzania placówką oświatową. Udział w programie Erasmus+ to doskonała okazja do doskonalenia własnego warsztatu pracy i mamy nadzieję, że lekcja otwarta pokazała, iż z Wielkiej Brytanii wróciliśmy mądrzejsi i bogatsi o nowe doświadczenia.


W ŚWIĘTO KSIĄŻKI -  O LEGENDARNYM REJSIE PEWNEGO STATKU

Dnia 30.03.2016 z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci  w klasie II a odbyły się  zajęcia czytelnicze. Przygotowała je Pani Urszula Mularz z biblioteki w Oborze. 

Zajęcia zostały przeprowadzone wg scenariusza na podstawie książki Zofii Staneckiej
pt. „Historia pewnego statku” z serii Czytam sobie. Fakty.

Książka została odczytana na głos z równoczesnym wyświetleniem jej treści na ekranie, tak aby młodzi czytelnicy mogli samodzielnie śledzić czytane wersy.


Dzięki historii opowiedzianej na kartach książki dzieci poznały fakty dotyczące rejsu legendarnego Titanica, który wypłynął 12 kwietnia 1912 roku z angielskiego portu w Southampton i którego pasażerką między innymi była bohaterka książki - 7 letnia wówczas Ewa Hart z rodzicami.
Dowiedziały się, jaką trasą płynął statek, a potem wyznaczyły ją poprawnie na mapie geograficznej.


Poznały genezę nazwy statku wywodzącą się z mitologii greckiej, a przedstawione materiały pomocnicze dotyczące wielkości parowca pomogły dzieciom wyobrazić sobie, jakich był on  ogromnych rozmiarów. Książka zawierała, też wiele terminów związanych ze statkiem i załogą co pozwoliło dzieciom wzbogacić słownictwo i wiedzę. Umiejscawiając poszczególne nazwy (koło sterowe, luk, trap, kuk, raca, tratwa i in.) na zarysie statku dzieci mogły sprawdzić, czy dobrze zapamiętały co i gdzie się na nim znajduje. Uczestnicy zajęć wykazali się dużą spostrzegawczością i wiedzą. Spotkanie z udziałem uczniów przebiegło w miłej, koleżeńskiej atmosferze.

B. Kwapisz


SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY „ ZNAM WIERSZE JANA BRZECHWY”

W dniu 6 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Szklarach Górnych im. Jana Brzechwy odbył się Szkolny Konkurs  Czytelniczy pt. „ Znam wiersze Jana Brzechwy”. W konkursie wzięło udział 24 uczniów klas I-III.  Składał się  on z dwóch etapów- ustnego i pisemnego. Miał na celu sprawdzenie znajomości  dorobku patrona szkoły Jana Brzechwy. Popularyzacja biblioteki, książki i czytelnictwa.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce : Amelia Kozłowska- klasa II a Emilia Róg – klasa II a
II miejsce – Weronika Liszczyńska– klasa II a
III miejsce – Olaf Baranowski – klasa II a i Klaudia Stefańska– II b

Wyróżnienia otrzymali :
Julia Krupa- klasa Ia,
Matylda Chudy, Alicja Fuczek – klasa I b
Magdalena Wójtowicz, Julia Sołtys – klasa II a
Szymon Kwapisz, Maciej Słowikowski – klasa II b

Pozostali uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!    

Organizatorki konkursu: Elżbieta Piasny, Barbara Kwapisz


Sprawozdanie z konkursu recytatorskiego pt. Wiersze Jana Brzechwy

W dniu 21.03.2016r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla kl. I-III pt. „Wiersze Jana Brzechwy”.                                                    

Uczestniczyło w nim 17 uczniów.
I miejsce -  Oskar Andziak  kl. Ib
II miejsce - Julia Krupa kl.Ia,  Emilia Ratajek kl. IIb
III miejsce - Julia Łapińska kl. IIa

D. Kasperska


REALIZACJA PROJEKTU „ MALI UCZNIOWIE IDĄ DO SZKOŁY”

Po raz kolejny uczniowie Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy  w Szklarach Górnych  z ochotą  przystąpiliśmy do  projektu edukacyjnego Unicef na rzecz dzieci potrzebujących.  Tym razem nasi uczniowie i ich rodzice starali się pomóc dzieciom z Mali – pozwolić im pójść do szkoły.  Na terenie szkoły rozwieszono plakaty informujące rodziców, pracowników i uczniów o rozpoczęciu projektu.                        

Za całość odpowiadała  Samorząd Uczniowski i jej opiekun pani Barbara Kwapisz.                                                    

Celem projektu było zapoznanie dzieci z tematem dostępu do edukacji na świecie, kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego i na koniec zebranie środków finansowych na edukację dzieci w Mali. W oparciu o specjalnie przygotowane materiały edukacyjne, uczniowie dowiedzieli się, dlaczego miliony dzieci nie mogą chodzić do szkoły. Jak wygląda sytuacja w tym zakresie w różnych regionach świata. Szczególnie zwrócono uwagę na sytuację ich rówieśników  w Mali. Podkreślano znaczenie UNICEF-u i jego  pracy w zakresie  zdobywanie wiedzy przez dzieci z jednego najbiedniejszych krajów świata. Kolejnym etapem w realizacji projektu było wykonanie przez uczniów książek. Nikt nie wyobraża sobie bez nich życia. Dlatego dzieci stworzyły swoje własne książki. Każdy mógł przygotować dowolną publikację - krótką opowieść przygodową, bajkę, opowiadanie, album czy też komiks. Wszyscy wykazali się pomysłowością i kreatywnością.                        

Wszystkie stworzone przez uczniów książki zostaną zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanej w placówce dnia – „Dnia Książki dla Afryki”. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym projekcie. Te działania zostaną długo  w naszej pamięci, a dzieci doświadczyły, że pomaganie jest przyjemne i daje dużo radości.                                                                                                                         

Dziękujemy za wsparcie!!!


Dyrektor i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych
serdecznie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym PORTRET JANA BRZECHWY”

ZASADY UCZESTNICTWA:

- W konkursie mogą wziąć udział rodziny uczniów Punktu Przedszkolnego, Oddziału Przedszkolnego i  klas I-VI Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych                                                                                                                            

- Praca może być wykona indywidualnie lub przez grupę.                                                                                                                                                                                              

- Przedmiotem oceny konkursowej będą technika, staranność wykonania oraz oryginalność pomysłu na  pracę.                                                                                                                                                                                   

- Portret można wykonać dowolną techniką i z dowolnych materiałów.                                                                         

- Prace plastyczne wykonane  w technice płaskiej (rysunek, malarstwo, wydzieranka, batik itp.), należy wykonać w  formacie nieprzekraczającym B1 (100 cm x 70,7 cm)                                                                                                                                                                                                                                        

- Prace należy składać  w terminie do 29.04.2016 r. do p. Barbary Kwapisz lub wychowawców klas                                                                                                                                         

- każda praca powinna zawierać metryczkę zawierającą: imię i nazwisko autora, numer telefonu


GMINNY KONKURS WOKALNY „ ŚWIAT PIOSENKI”

15 kwietnia 2016 w świetlicy w Czerńcu odbył się Gminny Konkurs Wokalny pt.” Świat Piosenki”.  Organizatorem był Ośrodek Kultury Gminy Lubin. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Aleksandra Andziak – klasa VI , Zofia Kwapisz - klasa V, Amelia Fuczyło - klasa V.         

Wszystkie występy stały na wysokim poziomie. W kategorii klas IV-VI nasze uczennice zdobyły następujące miejsca: 

Aleksadra Andziak  (solistka) – II miejsce                                                                                         
Zofia Kwapisz i Amelia Fuczyło  (duet Kleksiaki) – III miejsce                                                                
Zofia Kwapisz (solistka) – wyróżnienie
Gratulujemy uczennicom i życzymy kolejnych sukcesów.

B. Kwapisz


"Bądź kumplem, nie dokuczaj"

W kwietniu 2016 roku nasza szkoła włączyła się w kampanię społeczną Cartoon Network "Bądź kumplem, nie dokuczaj".
Jej głównym celem jest propagowanie koleżeńskich zachowań wśród dzieci. Honorowy patronat nad kampanią Cartoon Network, „Bądź kumplem, nie dokuczaj”, objął Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak. Kampanię merytorycznie wspierają także Fundacja Dzieci Niczyje oraz Instytut Badań Edukacyjnych. Ambasadorem tegorocznej akcji jest piłkarz Reprezentacji Polski Grzegorz Krychowiak.
Dzięki tej akcji nasze dzieci przekonają się, że przyjaźń i szacunek do innych to najlepsza droga do bycia dobrym kumplem.

D. Kasperska


SZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

W dniu 7 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Szklarach Górnych odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej, w którym brali udział uczniowie klas I-III.  Uczestnicy przygotowywali i prezentowali jeden utwór w języku angielskim.
Laureaci Konkursu:

I miejsce: Jagoda Boczulak, Julia Krupa, Julia Sokal (zespół) – klasa 1a
II miejsce: Oskar Andziak – klasa 1b
III miejsce: Olaf Baranowski – klasa 2a

Wyróżnienie: Lena Chudy – klasa 2b
Wyróżnienie
: Matylda Chudy – klasa 1b

Gratulujemy i dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowanie swoich występów!                                                                                 

Organizator Konkursu
Adrian Dragan


Szanowni Państwo!

W związku z uroczystością nadania imienia szkole oraz obchodami 70 rocznicy powstania Szkoły Podstawowej w Szklarach Górnych Rada rodziców przy Szkole Podstawowej w Szklarach Górnych organizuje Bal, który odbędzie się w dniu 20 maja 2016r.  w świetlicy w Oborze w godz. 19.00 - 04.00.

Osoby chętne do udziału w balu mogą dokonać zapisu do dnia 22 kwietnia 2016r. w sekretariacie szkoły lub pod nr telefonu:76 844 84 86.

Dodatkowe informacje dotyczące balu można uzyskać pod numerem telefonu: 663 584 894


Szanowni Rodzice,

z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę Państwu zdrowia, szczęścia, pogody ducha i nadziei.
     Niech ten świąteczny czas, czas oczekiwania i radości, spędzony wśród bliskich, w życzliwej i pełnej miłości atmosferze, zapewni Państwu przypływ optymizmu, pozytywnego nastawienia i energii.

Dyrektor szkoły
Elżbieta Piasny


POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY „PRAKTYCZNA MATEMATYKA”

10 marca 2016 w Szkole Podstawowej nr 5 w Lubinie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Praktyczna matematyka” dla uczniów klas czwartych. Udział w konkursie wzięło 13 szkół powiatu lubińskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Karolina Marcinowska, Maria Mazur oraz Hubert Kałuża.

Miło nam zakomunikować, że reprezentanci naszej szkoły zajęli drugie miejsce, ustępując tylko SP nr 5 w Lubinie.
Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

Tomasz Haber


Sukces w Konkursie "My Adventure in London

Mamy przyjemność poinformować, iż uczennica klasy VI Natalia Jężak zakwalifikowała się do kolejnego etapu II Edycji Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego "My Adventure in London”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!


REKOLEKCJE WIELOPOSTNE
14.03.2016 r. - 15.03.2016 r.
Plan rekolekcji:
14.03.2016 r./ poniedziałek / 10.00 – Msza św. z nauką dla klas I-VI
15.03.2016 r./ wtorek /
9.30 – 10.00 – Spowiedź św. dla klas III-VI
10.00 –    Msza św. z nauką dla klas I-VI




1 MARCA - NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI "ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"

1 marca będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".
Jest to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku. ŻOŁNIERZE WYKLĘCI, inaczej ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI, walczyli w trakcie  II wojny światowej oraz  po jej zakończeniu (1945r.) w ramach polskiego podziemia jako ruch partyzancki. Sprzeciwiali się w ten sposób podporządkowaniu Polski ZSRR (skrót od nazwy Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich).

Powojenne podziemie niepodległościowe aż do powstania NSZZ „Solidarność” było przykładem najliczniejszej formy oporu Polaków wobec komunistycznej władzy. Przez jego szeregi przewinęło się ponad 250–300 tys. ludzi (z tego kilkadziesiąt tysięcy w oddziałach zbrojnych), nie licząc współpracowników i sympatyków, a także około 20 tys. w szeregach konspiracji młodzieżowych. W sumie ponad 20 tysięcy żołnierzy zginęło bądź zostało zamordowanych:

  • skrytobójczo,
  • w więzieniach NKWD ( centralny organ władz bezpieczeństwa ZSRR)
  • w więzieniach UB (Urząd Bezpieczeństwa).

W końcu lat 40. i na początku 50. ponad 250 tys. ludzi więziono i przetrzymywano
w obozach pracy.
Zachęcam do skorzystania ze strony IPN:
http://ipn.gov.pl/aktualnosci/2016/centrala/narodowy-dzien-pamieci-zolnierzy-wykletych

Agata Szymańska


Gminny Konkurs Recytatorski "Pegazik" 2016

W czwartek 18 lutego w GOK w Raszówce odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Pegazik" 2016. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Julia Budka, Dominika Derlukiewicz, Karolina Marcinowska i Maria Mazur. Wszystkie wspaniale wystąpiły, ale tylko Dominika Derlukiewicz  zdobyła III miejsce i będzie reprezentowała naszą szkołę i gminę w powiatowym etapie tego konkursu.

Życzymy jej powodzenia i trzymamy kciuki.

Opiekunka uczniów; Agata Szymańska


Szanowni rodzice,


w związku z koniecznością opracowania arkusza organizacji szkoły na rok szkolny 2016/2017 oraz zaplanowania liczby oddziałów szkolnych, zwracam się do Państwa z prośbą o dokonywanie zgłoszeń dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły (Szklary Górne, Obora, Owczary) do klasy pierwszej do dnia 31 marca 2016r.
Zgłoszeń należy dokonywać na dołączonym wniosku.


Dziękuję za zrozumienie
Elżbieta Piasny – dyrektor szkoły


GMINNE ZAWODY PŁYWACKIE

2.02.2016 r. uczniowie naszej szkoły w ramach aktywnego wypoczynku podczas ferii wzięli udział w Gminnych Zawodach Pływackich które odbył się na basenie przy gimnazjum nr 4 . Reprezentacja szkoły spisała się znakomicie!
W konkurencji indywidualnej w kategorii  dziewcząt:
I miejsce-  Karolina Marcinowska
II miejsce- Dominika Derlukiewicz.
W konkurencji szkolnych sztafet mieszanych :
I miejsce –nasza szkolna reprezentacja w składzie: Dominika Derlukiewicz, Karolina Marcinowska, Patryk Dawidowski , Hubert Kałuża
Wszyscy uczestnicy w radosnej i sportowej atmosferze podjęli się rywalizacji a   za sportowe zmagania uczniowie otrzymali puchar,  medale, dyplomy  oraz drobne nagrody rzeczowe.
Gratulujemy!

Więcej informacji oraz zdjęć na stronie;  http://web.ug.lubin.pl/new/mistrzostwa-gminy-lubin-w-plywaniu


Aktywny zimowy wypoczynek

3.02.2016r. uczniowie naszej szkoły aktywnie spędzili czas na lodowisku i kręgielni. Nie przeszkadzała im w tym niesprzyjająca pogoda ani drobne potknięcia na lodzie. W radosnej atmosferze uczniowie korzystali z atrakcji lubińskiego Regionalnego Centrum Sportowego oraz towarzystwa rówieśników. 


Plan zajęć w pierwszym tygodniu ferii zimowych w 2016r.

L. p.
Data
Imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego zajęcia
Rodzaj / nazwa zajęć
Godziny
prowadzenia zajęć
Szacunkowa liczba uczestników
Dodatkowe opłaty
1.
01.02.
2016r.
Barbara Kwapisz
Edward Żotkiewicz –instruktor tenisa ziemnego
Zajęcia  plastyczne – „Malowanie igłą”
Nauka gry w tenisa ziemnego
10.00 – 13.00
10.00 – 11.00 klasy I-II
11.00 – 12.00 klasy III-IV
12.00 – 13.00 Klasy V-VI
20
30
Brak
Brak
2.
02.02.
2016r.
Dorota Łapińska
 
Julita Bulik
Grażyna Smolarz
Gminne Zawody Pływackie
Wyjazd do kina Helios w Lubinie
10.00 – 13.00
9.00 – 12.00
 
10
40
Brak
13 zł – koszt biletu
3.
03.02.
2016r.
Dorota Łapińska
Renata Stankiewicz 
Danuta Więczkowska Danuta Kasperska
 
Wyjazd na kręgielnię i lodowisko
Wyjazd do MUZY na przedstawienie teatralne dla klas I-III „Królowa Śniegu”
9.20 – 13.30
10.30 – 13.30
 
16
30
15 zł
15 zł – koszt biletu
4.
04.02.
2016r.
Tomasz Haber 
Danuta Kasperska
Edward Żotkiewicz – instruktor tenisa ziemnego
Gminny Turniej Kręglarski w Lubinie
Zajęcia plastyczno – techniczne z wykorzystaniem surowców wtórnych
Nauka gry w tenisa ziemnego
10.00 – 13.00
10.00 – 13.00

10.00 – 11.00 klasy I-II
11.00 – 12.00 klasy III-IV
12.00 – 13.00 Klasy V-VI
 
10
20
30
Brak
Brak
Brak
5.
05.02.
2016r.
Agata Szymańska
Marzena Szymańska
Zawody – Piłka halowa chłopców
do lat 13
Zajęcia kulinarne. Używanie przez uczniów słownictwa i zwrotów w
j. angielskim podczas zajęć.
11.00 – 14.00
10.00 – 13.00
 
10
15
Brak
Brak

 

BRZECHWA DZIECIOM, BABCIOM, DZIADKOM

Tradycyjnie Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Szklarach Górnych przebiegał w atmosferze uśmiechów i łez wzruszenia Jubilaci przybyli tłumnie, by podziwiać swoje utalentowane wnuczęta.

W tym roku wyjątkowo na scenie królował Jan Brzechwa i jego utwory dla dzieci. Powód był oczywisty, ponieważ tego poetę, pisarza społeczność szkolna obrała na patrona szkoły. Dziadkowie mieli okazję odświeżyć sobie jego zabawne wiersze: Leń,, Kwoka, Tydzień, Na straganie, Witajcie w naszej bajce, Na wyspach Bergamutach. Nie zabrakło również słynnej Kaczki Dziwaczki, rezolutnej Pchły Szachrajki oraz sprytnego Lisa Witalisa.    

Jak zwykle scena sali gimnastycznej była zapełniona po brzegi. Zaprezentowali się na niej prawie wszyscy uczniowie oraz maluszki z naszego Oddziału Przedszkolnego. Dla Babć i Dziadków nie ma nic piękniejszego niż brzdące podrygujące rytmicznie, albo i nie :). Popisom wokalnym, tanecznym, aktorskim i recytatorskim nie było końca. Wnuczęta z wypiekami na twarzy dziękowały swoim Babciom i Dziadkom za bezwarunkową miłość, składały najszczersze życzenia oraz wręczały wykonane własnoręcznie drobiazgi i laurki.

Tegorocznej imprezy nie mogła niestety podziwiać nasza pani Dyrektor- Elżbieta Piasny oraz dwaj nauczyciele: p. A. Dragan i p. T. Haber, którzy przybywają na dwutygodniowych szkoleniach w Wielkiej Brytanii w ramach programu Erasmus+. Z pewnością myślami i duchem byli z nami. Nie musieli jednak trzymać kciuków, ponieważ wiedzą, że wszystkie imprezy w naszej szkole należą do udanych. Poza tym organizacją tej pięknej uroczystości zajęli się wszyscy nauczyciele. Koordynację całości objęła  p. B. Kwapisz. Nad wszystkim czuwała  - w zastępstwie Pani Dyrektor - p. D. Więczkowska.

Babciom i Dziadkom życzymy 100 lat w zdrowiu i gratulujemy im wspaniałych wnucząt.

Relacja: Agata Szymańska


 


           

RZECZNIK PRAW DZIECKA
Marek Michalak

LIST DO DZIECI I MŁODZIEŻY
W ZWIĄZKU ZE ZBLIŻAJĄCYMI SIĘ FERIAMI ZIMOWYMI

Drodzy i Szanowni,

Rozpoczynające się ferie zimowe to dla wszystkich moment odpoczynku, oderwania się od szkolnych obowiązków oraz szansa na zebranie sił na drugi semestr nauki. Przede wszystkim jest jednak okazja do wykorzystania uroków tej pory roku i aktywnego spędzenia czasu podczas jazdy na nartach, snowboardzie, sankach czy łyżwach oraz długich spacerów, a w przypadku braku śniegu i mrozu -  na pływalni czy w halach sportowych. 

Ruch bez wątpienia jest znakomitą alternatywą dla telewizora czy komputera. Aktywność procentuje – służy nie tylko lepszemu samopoczuciu i zdrowiu, ale ma także wpływ na kondycję psychiczną i przekłada się na lepsze wyniki w nauce. Czas ferii wykorzystajcie jak najefektywniej, tak by z uśmiechem wrócić do szkolnej ławki. Podczas wszelkich aktywności pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim oraz kolegów.

Bądźcie zawsze czujni i uważni, nie ufajcie napotkanym obcym, nie dajcie się namówić na ryzykowne zabawy. Ślizgawki na zamarzniętych rzekach, stawach, jeziorach – kuszą, ale w rzeczywistości mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Pamiętajcie także o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego, zawsze noście przy sobie elementy odblaskowe, które sprawiają, że jesteście widoczni dla kierowców.

W trudnych sytuacjach nie wahajcie się prosić dorosłych o pomoc. Do Waszej dyspozycji jest również Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, który działa od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-20:00. Pod numerem 800 12 12 12 czekają  eksperci – gotowi Was wysłuchać i pomóc rozwiązać wszelkie problemy.

Życzę Wam fantastycznych, śnieżnych ferii.

Z pozdrowieniami,
Wasz Rzecznik
Marek Michalak

 

 

Nagroda za wolontariat

W dniu 21 grudnia 2015 r. w Centrum Kultury Muza w Lubinie odbyła się doroczna Gala Wolontariatu organizowana przez Starostwo Powiatowe w Lubinie. Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Zofia Kwapisz, jako jedyna z terenu Gminy Lubin została wyróżniona za swoją działalność i otrzymała statuetkę ANIOŁ 2015 w kategorii wolontariat szkół podstawowych. Statuetki Anioł 2015 przyznano 29 wolontariuszom z powiatu lubińskiego działających społecznie na rzecz potrzebujących. Wolontariusz to osoba, która pomaga innym bezinteresownie.

Jak mówił Jan Paweł II „Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

 

Turniej Mikołajkowy „Akademii Żaczek”

12 grudnia 2015 r. na Hali Sportowej Regionalnego Centrum Sportowego odbył się Mikołajkowy Turniej Piłkarski „Akademii Żaczek”. W tym sportowym wydarzeniu wzięły udział uczennice naszej szkoły z klasy I a: Jagoda Boczulak, Sara Jamroży i Julia Krupa. Nasze uczennice wraz z uczniami z innych szkół Gminy Lubin zmagały się w wielu konkurencjach sportowych, m.in.: hokej, tunele czy rzut piłką do celu itp. Po zabawach sportowych czekało na dzieci mnóstwo słodyczy, owoców i cukierków. Każdy uczestnik Turnieju otrzymał pamiątkową statuetkę Akademii Piłkarskiej Żaczek.

Przedmiotowy turniej zrealizowano w ramach Projektu „Akademia Żaczek” dla dzieci przedszkolnych i klasy I z terenu Gminy Lubin, który sfinansowany został ze środków Gminy Lubin a współfinansowany ze środków Fundacji KGHM Polska Miedź.

 

Wyjątkowy wigilijny dzień w Szkole Podstawowej w Szklarach Górnych

W dniu 22 grudnia 2015 roku w Szkole Podstawowej w Szklarach Górnych z inicjatywy  przewodniczącego Rady Rodziców Łukasza Kwapisza odbyła się pierwsza ogólnoszkolna uroczysta Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Był to szczególny dzień. Pięknie udekorowane wigilijne stoły i szopka betlejemska, które  zostały  przygotowane przez  Annę Jamroży, Łukasza Kwapisza oraz Jing Sun Krupę dopełniły całości.                             
Na sali gimnastycznej zgromadzili się  Pani Dyrektor, wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz członkowie Rady Rodziców. W tej świątecznej, pełnej radości atmosferze całą społeczność uczniowską oraz rodziców i pracowników szkoły przywitały  członkinie Samorządu Uczniowskiego zapraszając wszystkich do wspólnego kolędowania.   Na początku spotkania  ksiądz Jana Napierała odczytał fragment Ewangelii św. Mateusza a Pani dyrektor Elżbieta Piasny przekazała wszystkim serdeczne, pełne ciepła świąteczne życzenia. Przy melodii kolęd wszyscy łamali się opłatkiem. Roziskrzona choinka, niepowtarzalny, świąteczny wystrój , spożywanie tradycyjnych wigilijnych potraw przygotowanych przez rodziców, wspólne kolędowanie, wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój.  Dzięki naszym młodym artystom przygotowanym przez Panie: Danutę Kasperską i Barbarę Kwapisz przenieśliśmy się w magiczny czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Ogromne podziękowania należą się rodzicom, którzy pomogli w prowadzeniu i  przygotowaniu całej uroczystości.  Dziękujemy, że jesteście z nami i że dzięki waszym dobrym serduszkom dzieci naszej szkoły  mogły być w tym dniu jedną wielką rodziną.  Dziękujemy za współpracę, za tysiące pomysłów, poświęcony czas i ogromne zaangażowanie w życie naszej szkoły.

 

 

SZANOWNI RODZICE
INFORMUJEMY, ŻE W DNIACH
24.12.2015r. i 31.12.2015r.
SZKOŁA NIE PRACUJE

 

Szanowni rodzice!

Na zbliżające się Święta
pragnę złożyć życzenia
przeżywania Bożego Narodzenia
w zdrowiu, radości
i ciepłej rodzinnej atmosferze.
Nowy Rok niech będzie
czasem
realizacji osobistych zamierzeń i spełniania marzeń.

Elżbieta Piasny
dyrektor szkoły

 

 

„Choinka Pana Brzechwy"

W naszej szkole zagościły wyjątkowe drzewka! W holu głównym możemy podziwiać „Choinkę pana Brzechwy”- naszego przyszłego patrona szkoły. Bombki zdobiące choinkę przedstawiają postacie z jego utworów oraz sylwetkę Jana Brzechwy. Tak wyjątkową dekorację choinki wykonała Pani Barbara Kwapisz a Pan Zbigniew Liszczyński zadbał o to, by świąteczne drzewka zagościły w każdej z klas.

Mistrzostwa Gminy Lubin w Piłce Koszykowej  Dziewcząt

Mistrzostwa odbyły się w  dniu 09.12.2015 w Szkole  Podstawowej w  Krzeczynie Wielkim. Reprezentacja Szkoły Podstawowej  w Szklarach Górnych zajęła III miejsce . Dziewczęta pokazały prawdziwą sportową walkę, pokonując reprezentację szkoły z Niemstowa, wygranych turnieju.    Zawody  upłynęły w  atmosferze sportowej rywalizacji przy ogromnym wsparciu kibiców i  trenerów.

 

Andrzejki w klasie II a i III

Hokus-pokus, czary mary niech się spełnią andrzejkowe czary tymi słowami wspaniałe wróżki – Pani Celina i Pani Kasia rozpoczęły wróżby andrzejkowe dla uczniów klasy II a i III. To magiczne spotkanie, pełne wróżb, radości i zabawy odbyło się w naszej szkole w dniu 27 listopada 2015 roku. Uczniowie na początek mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta w pięknie przygotowanej i udekorowanej sali. Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju. Była tradycyjna wróżba lania wosku a także wróżby z kubków , magiczna liczba czy też kryształowa kula przy której Pani Celina udzielała cennych rad. Pani Kasia zatroszczyła się o przyszłość uczniów…. przepowiadając zawód jaki będą wykonywać. Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Po andrzejkowych zabawach przyszedł czas na małe słodkości dla wszystkich dzieci, za które bardzo dziękujemy rodzicom.   
Składamy również serdeczne podziękowania Pani Celinie Żmudzie oraz Katarzynie Liszczyńskiej za przygotowanie wspaniałej zabawy.

Barbara Kwapisz

Dyskoteka Andrzejkowa

Andrzejki to ostatnia chwila na wróżby i zabawę tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 25 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla uczniów klas IV – VI zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.  Ulubiona muzyka uczniów i doborowe towarzystwo sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili. Na dyskotece Andrzejkowej bawiliśmy się  ustawiając buty jeden za drugim….. Nawiązując do zwyczajów przodków wszyscy tej nocy chętnie zaglądamy w przyszłość pamiętając o tym, że wszystkie wróżby należy traktować tylko jako żarty i zabawę. Jeśli ktoś nie zdążył sobie powróżyć to pamiętajmy, że następne andrzejki już za rok. Opiekunami podczas dyskoteki była pani Dorota Łapińska oraz Barbara Kwapisz. Dziękujemy!!!

Barbara Kwapisz

W Krainie Słodkości.


Dnia 9 grudnia 2015r. uczniowie klasy I a uczestniczyli w wycieczce do Krainy Słodkości w Zielonej Górze. Manufaktura Słodyczy jest miejscem, gdzie każdy, kto kocha słodycze znajdzie coś dla siebie. Uczniowie uczestniczyli w pokazie robienia czekolady połączonym z warsztatami nauki robienia pralin. Każdy zrobił własnoręcznie 5 pralinek, wybierając do nich nadzienie i posypkę. Po zakończonych warsztatach każdy mógł kupić lizaki i cukierki w wybranych przez siebie smakach i kształtach (choinki, mikołaja, laski choinkowej). Serdecznie polecamy to miejsce!

Marzena Szymańska

 

W dniach 8.12.- 10.12.2015
na terenie naszej Szkoły zorganizowana zostanie zbiórka pomocy szkolnych m.in.: zeszyty, farby, papier kolorowy, plecak, bloki, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, plastelina, piórnik na rzecz potrzebującej rodziny.   
Przyłącz się do Szlachetnej Paczki i zostań darczyńcą.
Jeśli masz jakieś wątpliwości, zapoznaj się
ze szczegółami na stronie www.woborze.pl
lub www.szlachetnapaczka.pl


Samorząd Uczniowski
Opiekun SU Barbara Kwapisz

 

Jan Brzechwa - "bajkowy patron radosnej szkoły" - kilka informacji o przyszłym patronie naszej szkoły.

 

Szkolny Dzień Życzliwości

20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości. Już 18 listopada wychowawcy przygotowali swoich uczniów do obchodów tego bardzo szczególnego dnia wprowadzając ich w tematykę oraz wstępną organizację zaplanowanych działań. W dniu obchodów już od rana każdy dostał coś miłego; dorośli serduszko, a uczniowie obdarowali się wzajemnie symboliczną niespodzianką ( słodycz, maskotka, laurka itp.). W klasach uczniowie rozmawiali o zasadach savoir – vivre,  układali rymowanki o życzliwości, tworzyli przepisy na sałatkę życzliwości, kolorowali Ordery Uśmiechu, życzeniami dekorowali drzewko życzliwości. W każdej klasie wybrano najbardziej życzliwe osoby. Efekty uczniowskich prac dotyczących Dnia Życzliwości zostały umieszczone na korytarzu.


Życzymy dużo uśmiechu i życzliwości!

 

Mistrzostwa Gminy Lubin w Piłce Koszykowej Chłopców

Mistrzostwa Gminy Lubin w Piłce Koszykowej Chłpców odbyły się w  dniu 25.11.2015 w Szkole  Podstawowej w  Niemstowie. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Szklarach Górnych w składzie: Jakub Jamroży, Dominik Żurowski, Igor Paryna, Marcel Maślak, Joel Siwak, Aleksander Charchal, Patryk Danielkiewicz, Mateusz Stodółka, Paweł Żrebiec zajęła IV miejsce . Chłopcy walczyli ze wszystkich sił pokonując reprezentację szkoły z Niemstowa, zawody  upłynęły w  atmosferze sportowej rywalizacji  i zgodnie z zasadami fair-pley . Dryżyny pod kierunkiem swoich trenerów- nauczycieli realizowały postawione zadania. Turniej obserwował i dopingował zawodników przedstawiciel gminy Pan Norbert Grabowski.

 

„CHOINKOWO” W GALERII CUPRUM ARENA W LUBINIE

Już kolejny raz mieliśmy okazję ubierać choinki w lubińskiej galerii Cuprum Arena. 26 listopada 2015 roku w składzie 20 osobowym pod nazwami „Czarodzieje” i „Pomocnicy św. Mikołaja” nasi uczniowie udekorowali dwie choinki ozdobami przywiezionymi ze szkoły oraz bombkami, które sami zdobili. Najwięcej radości sprawiło uczniom samodzielne ozdabianie jednokolorowych bombek farbami, brokatem i brylancikami. Dzieci mogły doświadczyć, ile pracy, wysiłku i cierpliwości wymaga przygotowanie pięknej bombki.
Prosimy o głosowanie na nasze choinki !
By zagłosować na świąteczne drzewko wystarczy:
- polubić fan page Cuprum Arena na Facebooku
- polubić oraz udostępnić zdjęcie najpiękniejszej choinki
To z drzewek, które do 13 grudnia otrzyma najwięcej głosów, na które składa się suma udostępnień oraz polubień, znacznie zwiększy szansę drużyny na finalną wygraną.
Dodatkowo, na choinki można głosować za pomocą specjalnych kuponów w galerii Cuprum Arena w Lubinie.

D. Kasperska

 

Nauka pływania w ramach projektu „Umiem pływać”.

Uczniowie klasy IIb od 22.09.2015r. uczestniczą w projekcie „Umiem pływać”. Wtorki zostały „dniami basenowymi” i dzieci są dowożone na basen w Lubinie, gdzie pod okiem instruktora opanowują umiejętność pływania. Warunkiem uczestnictwa w programie było wyrażenie pisemnej zgody przez rodziców na udział dziecka w zajęciach. Zakończenie projektu zaplanowano na 04.12.2015r.
W opiekę nad dziećmi w trakcie dojazdów i pomoc na basenie (zakładanie czepków, suszenie włosów, itp.) zaangażowały się panie: Edyta Stefańska, Agnieszka Saja i Mirosława Ratajek. Wdzięczni uczniowie bardzo Paniom dziękują.

 

 

Czytam sobie w bibliotece.     

W  ramach projektu „Czytam sobie w bibliotece” opartego na książkach z serii: „Czytam sobie” Pani Urszula Mularz z biblioteki w Oborze przeprowadziła zajęcia biblioteczne w świetlicy szkolnej naszej szkoły.

Pierwsze spotkanie pod nazwą: „Zabawa w maga” na podstawie książki pt. „Syrop maga Abrakabry” autorstwa W. Widłaka odbyło się dnia 15.10.2015 r.
Uczestnicy zajęć nie tylko poznali historię pewnego sułtana i jego maga, ale również kulturę państw Bliskiego Wschodu. Odgrywając scenki z książki, dzieci mogły się również przekonać, że czytanie może być, także dobrą zabawą w teatr.

Następne spotkanie odbyło się dnia 29.10.2015 roku. Na zajęciach pod nazwą „Gdy pada deszcz” na podstawie książki pt. „Walizka pana Hanumana” R. Witka, dzieci poznały historię Darii, która znalazła walizkę z sekretnymi skryptami. Zaznajomiły się z trudnymi wyrazami  występującymi w książce, a także bawiły się w szyfrowanie słów, czyli „Miksus sylabus”.

Podczas zajęć można też było poznać podstawy techniki animacji poklatkowej. Dzieciom zaprezentowano, jak ze swoich rysunków mogą zrealizować własny filmik animowany. W zajęciach wzięło udział czternaścioro uczniów klas I – III w wieku od 6-9 lat.

Na zakończenie uczestnicy zajęć bibliotecznych otrzymali dyplomy i teczki „Czytam sobiew bibliotece” zawierające tematyczne kolorowanki, zakładki do książek, zawieszki na drzwi oraz naklejki.

Projekt ma na celu zachęcenie dzieci do nauki samodzielnego czytania, ale także rozbudzenie w młodych czytelnikach nawyku sięgania po książki oraz czerpania przyjemności z obcowania z literaturą. Dziękujemy bardzo Pani Urszuli Mularz za przeprowadzenie zajęć.

 

Narodowe Święto Niepodległości

W tym roku to ważne święto państwowe uczciliśmy w naszej szkole akademią multimedialno-artystyczną. Została ona przygotowana specjalnie pod kątem najmłodszych. W tym celu część artystyczna, w której wystąpili uczniowie klasy 4, została wzbogacona
o filmy, m.in.

  • "Polak mały" film o symbolach narodowych dla dzieci - przygotowany przez  IPN,
  • "11 listopada 1918 - historia niepodległości w 2 minuty",
  • "Jesteśmy Polką i Polakiem - Niezwykle lekcje Rytmiki".

Nie zabrakło też wspólnego śpiewania. Oczywiście - hymnu narodowego "Mazurek Dąbrowskiego" oraz  ulubionej pieśni marszałka Piłsudskiego "My, Pierwsza Brygada".

Taką formą akademii wpisaliśmy się w realizację programu wychowania patriotycznego Instytutu Pamięci Narodowej, opartego na projekcie krakowskiego oddziału IPN pt. „Historia w kolorach", skierowanym do najmłodszych uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków.
Głównym założeniem programu jest wzbudzanie zainteresowania historią poprzez zabawę. Za pomocą wydanych przez IPN pomocy edukacyjnych (puzzle, kolorowanki, książeczka i film z serii „Polskie symbole narodowe" oraz gra „Polak mały") twórcy zachęcają dzieci do postrzegania historii jako interesującego i naturalnego elementu otaczającego świata. Najmłodsi, dzięki wspólnej zabawie, dowiadują się, skąd wzięły się symbolika Polski, barwy flagi narodowej oraz hymn, a IPN, pod hasłem „naprawdę fajnie jest być Polakiem", promuje wartości patriotyczne.
Więcej informacji: www.pamiec.pl/historiawkolorach
Zachęcamy rodziców do zainteresowania się tą stroną.

Agata Szymańska - nauczycielka historii

 

Tydzień promocji zdrowia

W dniach 19 – 23 październik 2015 roku w naszej szkole odbył się tydzień promocji zdrowia pod hasłem „Moda na zdrowie” dla uczniów z klas I – III.
Celem działań byłouświadomienie uczniom, że zdrowie jest darem bezcennym i należy o nie dbaćwyrabiając nawyki zdrowego odżywiania, dokonywanie właściwych wyborów drugiego śniadania,promowanie nawyków higieniczno- zdrowotnych i proekologicznych orazzachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego.   
Uczniowie w ciągu tygodnia rozmawiali o zdrowych i niezdrowych produktach spożywczych, segregowali je, kolorowali piramidę zdrowia, tworzyli receptę na zdrowie, wspólnie spożywali zdrowe drugie śniadanie, wykonywali sałatki owocowo – warzywne i kanapki, tworzyli prace plastyczne pt. „Jem kolorowo – żyję zdrowo”, a także aktywnie ćwiczyli.



D. Kasperska

 

GŁOSOWANIE NA PATRONA SZKOŁY ROZSTRZYGNIĘTE!

Każda grupa naszej szkolnej społeczności (uczniowie, rodzice i nauczyciele ) wybrała w oddzielnym głosowaniu tego samego kandydata na patrona szkoły.

Jest nim JAN BRZECHWA.

W związku z tym nie ma potrzeby przeprowadzania ostatniej tury wyborów.

Oto szczegółowe wyniki głosowania.

 

RODZICE - 57 osób
Lp.
Kandydat
Liczba głosów
1.
Jan Brzechwa 
28
2.
Julian Tuwim
1
3.
Maria Skłodowska- Curie
2
4.
Kornel Makuszyński 
23
5.
Adam Mickiewicz
3
UCZNIOWIE - 102 osoby
Lp.
Kandydat
Liczba głosów
1.
Jan Brzechwa 
53
2.
Mikołaj Kopernik
21
3.
Kornel Makuszyński 
28
NAUCZYCIELE - 14 osób
Lp.
Kandydat
Liczba głosów
1.
Jan Brzechwa 
11
2.
Mikołaj Kopernik
0
3.
Kornel Makuszyński 
3

Najbliższe miesiące poświęcimy bliższemu poznaniu przyszłego patrona naszej szkoły.

Zespół ds. nadania imienia szkole

ŚLUBOWANIE

„Jestem bardzo wesoły  bo już idę do szkoły…” – tymi słowami uczniowie klasy I a i I b przywitali, 28 października 2015r. zaproszonych gości na uroczystości pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Szklarach Górnych. W tegorocznym ślubowaniu na pierwszoklasistę brały udział dwie klasy pierwsze, tj.25 uczniów. Uroczystość poprowadzili uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, którzy przywitali zaproszonych gości. Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Swój program rozpoczęli wierszem „Jestem bardzo wesoły”. Odpowiadali na pytania o Ojczyźnie, jej barwach, o dumie bycia Polakiem. Wykazali się wiedzą o tym, jak należy zachowywać się w szkole. „Nie hałasuj na przerwie! Każdy ci to powie, że hałas niszczy zdrowie! Nigdy nie przezywaj innych kolegów! Bo to czyni wiele złego.”. Widowni spodobał się taniec, który dzieci wykonały do utworu „Poszło dziewczę po ziele”. Po części artystycznej przystąpiono do uroczystego ślubowania. Pani Dyrektor z pomocą „Czarodziejskiego pióra”, dokonała aktu pasowała na ucznia Szkoły Podstawowej w Szklarach Górnych oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy. Uczniowie otrzymali również upominki od Wójta Gminy Lubin, uczniów klas II i III oraz SU. Po uroczystości uczniowie otrzymali prezenty od rodziców i udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców do swoich sal. Wychowawcy klas pierwszych serdecznie dziękują rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.


 

WYBIERAMY KANDYDATA NA PATRONA SZKOŁY

Czas na kolejny etap wyborów.
Zarówno rodzice jak i uczniowie wybierają swojego - jednego - kandydata na patrona szkoły.

RODZICE/ OPIEKUNOWIE  (oboje ! )
Głosowanie  internetowe w dniach 28-30 października poprzez platformę FRONTER, korzystając  z loginu swojego dziecka.

 

 

         
UCZNIOWIE klas 4 -6
Głosowanie  internetowe 30 października ( w piątek)  poprzez platformę FRONTER.

Organizator głosowania internetowego: p. Tomasz Haber


                   
         
UCZNIOWIE klas 1 -3
Głosowanie  klasyczne ( na papierowej karcie)  30 października ( w piątek).

Organizatorki głosowania klasycznego: p. Danuta Więczkowska, p. Barbara Kwapisz
                                                                                    

Zespół ds. nadania szkole imienia

 

SZKOLNA DEBATA

W poniedziałek 26 października w naszej szkole odbyła sie szkolna debata:

Kto powinien zostać patronem naszej szkoły?

Uczniowie klas 3 -6  zaprezentowali koleżankom i kolegom swojego kandydata
na patrona szkoły:
klasa 3 - Mikołaj Kopernik
klasa 4 - Kornel Makuszyński
klasa 5 - Jan Brzechwa
klasa 6- Jan Brzechwa

Debata składała się z dwóch części. W pierwszej z nich zespoły uczniowskie dokonały prezentacji swojego kandydata. Drugą część stanowiła runda dwóch pytań:

  • Dlaczego kandydat Waszej klasy zasługuje na miano patrona SP w Szklarach Górnych?
  • Czym Wasz kandydat przewyższa kandydatury innych klas?

Uczestnicy profesjonalnie przygotowali sie do tej trudnej formy dyskusji publicznej. Ponadto każdy zespół przygotował planszę, stroje oraz rekwizyty nawiązujące do swojego kandydata.
Pracę uczestników wysoko oceniła pani dyrektor Elżbieta Piasny oraz zaproszone przedstawicielki Rady Rodziców: p. E. Andziak oraz p. A. Fuczyło.

Nad całością czuwał zespół ds. nadania szkole imienia w składzie: D. Więczkowska, B. Kwapisz, A. Szymańska.



 

Mali Mistrzowie!

Za nami już ostatnia próba sprawnościowa, wszyscy uczniowie klasy Ib spisali się dzielnie! Wiosną powtórzymy test, aby kontrolować wzrost naszej sprawności fizycznej. Mali mistrzowie z I b nie tracą zapału i już szykują się do zdobycia pierwszej sprawności- GIMNASTYKA.
Mali Mistrzowie  powodzenia!


(kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć je w pełnym rozmiarze)

 

Sukces w I Konkursie Języka Angielskiego "zDolny Śląaczek"

20 października odbył się etap szkolny I Konkursu Języka Angielskiego „zDolny Ślązaczek”. Z przyjemnością informujemy, iż uczennica klasy szóstej Aleksandra Haase zakwalifikowała się do etapu powiatowego. Gratulujemy!

 

Zapraszamy na debatę uczniowską!

 

 

Uwaga - przedłużony okres wpłaty na ubezpieczenie

Uprzejmie informujemy, że PZU SA przedłużyło okres wpłaty na ubezpieczenie dziecka do dnia 23.10.2015r. (piątek).
Rodzice, którzy chcą objąć ubezpieczeniem NNW swoje dziecko powinni w w/w terminie dokonać wpłaty 45,00 zł w  sekretariacie szkoły.


BIEG O LAMPKĘ GÓRNICZĄ

Punktualnie o godzinie 11:00 18.10.2015  z bieżni stadionu RCS w Lubinie wystartowało 1333 biegaczy, którzy mieli do pokonania 10 km ulicami miasta. Zawody zostały zorganizowane w ramach XXX Biegu Barbórkowego o lampkę górniczą. Nasza szkoła również  wzięła udział w biegu, ,,młodzieżowym” na dystansie 500m rozegranym na bieżni stadionu przy dużym i głośnym  wsparciu przebranych i skandujących  kibiców. W biegu  wzięli udział Maria Mazur, Amelia Fuczyło, Dominika Derlukiewicz oraz chłopcy Jakub Jamroży, Aleksander Charchal, Patryk Dawidowski. Zawodom towarzyszyło radosne skandowanie kibiców z naszej szkoły : Aleksandry Andziak, Zosi Kwapisz, Oliwi Ożgi.


zdjęcie źródło: lubinextra.pl

 

Wybieramy patrona Szkoły Podstawowej w Szklarach Górnych

Nasza szkoła szczyci się wieloma sukcesami, jednak brakuje nam patrona. Cała społeczność szkolna będzie miała wzorzec do naśladowania, dzięki któremu wzbogaci swoją działalność wychowawczą.

Pragniemy, aby to była osoba bliska sercu wszystkich uczniów naszej szkoły, zarówno przedszkolaków jak i szóstoklasistów.

Poprzez nadanie imienia szkoła:

  • Uzyskuje swoistą indywidualną tożsamość, wyróżniającą ją spośród innych szkół.
  • Promuje osobę patrona, jego postawę życiową i dokonania.
  • W naturalny sposób uzyskuje do współpracy instytucje i osoby związane z patronem.
  • Wchodzi do rodziny szkół o tym samym imieniu, co może prowadzić do nawiązania wzajemnych kontaktów.
  • Może oprzeć swoje działania wychowawcze na wartościach potwierdzonych życiem i działalnością patrona i ogólnie uznawanych przez społeczność.
  • Wzbogaca swoją obrzędowość związaną z patronem i sztandarem szkoły.   

Wybór patrona jest ważną sprawą, dlatego w szkole został powołany zespół ds. nadania szkole imienia.

Czuwa on nad tym, aby był to proces zgodny z procedurą. Uczniowie, rodzice i nauczyciele wybierają swojego kandydata na patrona szkoły.

We wrześniu uczniowie klas 3 - 6 dokonali wyboru kilku kandydatów na patrona szkoły. Następnie każda klasa wybrała tylko jedną kandydaturę. W poniedziałek - 26 października o godz. 10.00 odbędzie się DEBATA. Uczniowie klas 3 - 6 zaprezentują szkolnej społeczności swoich kandydatów na patrona szkoły. Następnie wybiorą jednego  kandydata w szkolnych wyborach.

Rodzice , podczas wrześniowego zebrania, wybrali swoich kandydatów na patrona. Wkrótce będą mogli wybrać jednego z nich poprzez udział w internetowych wyborach. Proszę śledzić naszą stronę internetową.

W listopadzie planujemy ogólne wybory, które pozwolą nam wyłonić jednego kandydata. Wybór patrona jest sprawą dużej wagi, dlatego prosimy o włączenie się do projektu całą naszą szkolną społeczność czyli uczniów, rodziców i nauczycieli.

Zespół ds. nadania szkole imienia

 

„SPRZĄTANIE ŚWIATA–POLSKA 2015”

http://naszaziemia.pl/images/baner-na-naszaziemia_bannersmall.jpg

W tym roku akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA–POLSKA 2015” przebiegała pod hasłem „Wyprawa - poprawa”. Ta wspólna lekcja poszanowania środowiska miała na celu promowanie działań ograniczających powstawanie odpadów, selektywną zbiórkę i recykling. Cała miejscowość Szklary Górne podzielona została na rewiry. Uczniowie w poniedziałek 21.09.2015r. uczestniczyli w wielkich porządkach. Worki i rękawice dostarczył Urząd Gminy w Lubinie. Uczniowie z klas I-VI z dużym zaangażowaniem sprzątali place zabaw, tereny przy szkole, kościele, przystanki, pobocza dróg wzdłuż miejscowości Szklary Górne w kierunku Owczar i Szklar Dolnych, drogę przy cmentarzu w kierunku leśniczówki i tereny zielone. Zebrane śmieci złożyli w dostarczonym do szkoły kontenerze. Ważne jest by takie działania nie były jednorazowe. Dbajmy na co dzień o nasze najbliższe środowisko.


(kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć w pełnym rozmiarze)

Szkolny koordynator akcji  D. Więczkowska

 

Nasza szkoła otrzymała certyfikat BEZPIECZNA PLACÓWKA OŚWIATOWA


(kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć w pełnym rozmiarze)


Miło nam poinformować, że 25 września 2015 r. został przyznany naszej szkole certyfikat „Bezpieczna Placówka Oświatowa”
„Bezpieczna Placówka Oświatowa” to Projekt, który na polskim rynku istnieje od 2015 roku. Powstał z myślą o wyróżnianiu i promowaniu tych jednostek oświatowych, które w sposób szczególny dbają o bezpieczeństwo uczniów i podopiecznych na swoim terenie, a także w bezpośrednim jego otoczeniu.

Potwierdzenie udziału w projekcie stanowi specjalny Certyfikat, będący uhonorowaniem znaczących działań placówki na rzecz bezpieczeństwa jej uczniów – jest on zatem wyróżnieniem szczególnym i prestiżowym. Poświadczając o wysokim poziomie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, pozwala wybrać lub zweryfikować potencjalne miejsce kształcenia – jest to niezmiernie istotne zwłaszcza dla troszczących się o swe pociechy rodziców oraz młodzieży, która obok walorów edukacyjnych, ceni sobie również przyjazną atmosferę i poczucie bezpieczeństwa w placówce oświatowej. 

 

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY IA (wych. Marzena Szymańska) oraz IB (wych. Danuta Więczkowska)

Uprzejmie informujemy, że ślubowanie uczniów klas IA i IB odbędzie się 28 października 2015 r. o godz. 9:00.

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Uprzejmie informujemy, że ślubowanie na przedszkolaka odbędzie się 29 października 2015 r. o godz. 10:00.

 

Wycieczka do lasu

Dnia 07 X 2015r. uczniowie klasy III z wybrali się na wycieczkę edukacyjną do lasu, aby zobaczyć jak "zbudowany jest las". Obserwowali warstwy lasu oraz występujące w nich rośliny i zwierzęta. Utrwalali zasady właściwego zachowania się w lesie. Pobyt w lesie okazał się dla uczniów bardzo atrakcyjny i ciekawy.


(kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć w pełnym rozmiarze)

Spotkanie z policjantką

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną  z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci z klas I-III poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w ruchu drogowym. Od lat naszą szkołę odwiedza pani policjantka.W tym roku 07 października 2015 uczniowie z klas I - III mieli okazję uczestniczyć w prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz na terenie szkoły, przeprowadzonej przez panią policjant z Komendy Powiatowej w Lubinie.   

 

Pyszne witaminki – robimy sałatkę owocową

W październiku w naszym przedszkolu było smacznie, a przede wszystkim zdrowo. Dzieci własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Przedszkolaki przyniosły z domów różne świeże owoce. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji.

 

Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego i Punktu Przedszkolnego w Szklarach Górnych spotkały się z Panem leśniczym, który opowiedział dużo ciekawych informacji o lesie, zwierzętach oraz dokarmianiu ptaków.

Na początku Pan leśniczy zaprezentował swój mundur, opowiedział o swojej pracy o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób mogą pomóc przetrwać zwierzętom zimę, dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy na zimę, a niektóre zasypiają w sen zimowy. Pan leśniczy przypomniał również dzieciom gatunki ptaków, które odlatują na zimę. Spotkanie to na długo pozostanie w pamięci dzieci. Z pewnością uwrażliwiło ich na piękno otaczającej nas przyrody oraz wzbudziło jeszcze większe poczucie odpowiedzialności za nią.



Dzień Chłopaka w Punkcie Przedszkolnym i Oddziale Przedszkolnym

W dniu 30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Tego dnia świętowały wszystkie dzieci: chłopcy i dziewczynki z grup młodszych i starszych. W tym dniu zorganizowano wiele zabaw i konkursów tak, aby każdy mógł się świetnie bawić i spędzić czas w przyjaznej atmosferze.

 

List Ministra Edukacji Narodowej Rodziców

Szanowni Państwo zapraszamy do zapoznania się z treścią listu Ministra Edukacji Narodowej Pani Pani Joanny Kluzik-Rostkowskiej.

Treść listu można pobrać tutaj.

 

Dowóz  dzieci  do  Szkoły Podstawowej w Szklarach Górnych w roku szkolnym 2015/2016

ROZKŁAD JAZDY
Lp.
Miejscowość
Iliczba dzieci
Kurs  relacji
Godz.odj.
Godz. przyj. 
1.
Obora
37
Lubin-Chocianów g. 7.30
7.39
7.49
Szklary Górne-Obora
Szklary Górne-Lubin g. 13.05
13.05
13.15
Polkowice-Lubin g. 13.55    
14.23
14.33
Szklary Górne-Lubin g. 15.05
15.05
15.15
Wsiadanie dzieci przy dowozie do szkół odbywa się na przystankach autobusowych
Zabieranie dzieci po zakończonych zajęciach odbywa się na przystanku Szklary Górne Kościół

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Wszystkich uczniów i rodziców zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 w dniu 1 września 2015:

godz. 8:00 - msza święta;

godz. 9:00 - uroczysta akademia dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego i Punktu Przedszkolnego w sali gimnastycznej.

 

POMOC MATERIALANA DLA UCZNIÓW NA ZAKUP PODRĘCZNIKÓW I MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH

Zarządzenie Dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Wniosek o przyznanie pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych.

 

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

Opublikowany 2015/06/30

Zapraszamy do zapoznania się ze szkolnym zestawem podręczników na rok szkolny 2015/2016.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Jesteśmy „Szkołą Dbającą o Bezpieczeństwo”

Opublikowany 2015/06/25

W bieżącym roku szklonym 2014/2015  nasza szkoła przystąpiła do konkursu o tytuł „Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo”. Konkurs był organizowany przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty”. Cały cykl działań profilaktycznych zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa uczniom w szkole i poza nią zakończył się pełnym sukcesem. Dolnośląska Rada ds. Bezpieczeństwa przyznała naszej szkole certyfikat “Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo”.


Przeczytaj pozostałą część wpisu »

SPOTKANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW PRZYJĘTYCH DO KLAS PIERWSZYCH ORAZ ODDZIAŁU I PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO

Opublikowany 2015/06/22

Spotkanie wychowawców oraz dyrektora z rodzicami uczniów przyjętych do klas pierwszych oraz do oddziału i punktu przedszkolnego na rok szkolny 2015/2016  odbędzie się w dniu 1 września 2015 r.

Informacje na temat wyprawki do klasy I , do oddziału i punktu przedszkolnego oraz do świetlicy zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły do końca czerwca br.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO!

Opublikowany 2015/06/22

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w dniu 26 czerwca 2015 r.

O godz. 8.00  - Msza św. w kościele pw  św. Piotra i Pawła w Szklarach Górnych

O godz. 9.00 – uroczystość na sali gimnastycznej

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

UWAGA RODZICE - WAŻNA INFORMACJA!

Tydzień dla Bezpieczeństwa

Opublikowany 2015/06/21

W dniach  08 – 12. 06. 2015 r. w naszej szkole odbył się Tydzień dla Bezpieczeństwa.

Głównym celem było poznanie sposobów radzenia sobie z zagrożeniami życia i zdrowia oraz przygotowanie do bezpiecznego spędzenia wakacyjnego wypoczynku.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Opublikowany 2015/06/17

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015

 

dla dzieci z oddziału przedszkolnego
 i punktu przedszkolnego

odbędzie się 18 czerwca 2015r. o godz. 17.00

w sali gimnastycznej.

 

 Serdecznie zapraszamy

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Edukacja teatralna - „Cudowna lampa Aladyna”

Opublikowany 2015/06/14

W środę 27 maja uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej w Szklarach Górnych obejrzeli bajkę pt. „Cudowna lampa Aladyna”.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Festyn Rodzinny "Z rodziną raźniej"

Mistrzostwa Gminy Lubin w piłce ręcznej dziewcząt

Opublikowany 2015/06/11

Dnia 10.06.2015 Szkoła Podstawowa w Raszówce  była gospodarzem gminnych zawodów w piłce ręcznej  dziewcząt. Turniej rozegrany został  na boisku zewnętrznym szkoły, przy wspaniałych warunkach pogodowych. W rozgrywkach wzięło udział pięć szkół podstawowych z Gminy Lubin.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »